-
"Syng med oss"
For deg som liker å synge sammen med andre.
Flekkefjord People At Work
Flekkefjord People at Work er nye bosatt mennesker sammen med medlemmer i Flekkefjord Rotaryklubb som tar på seg frivillig oppdrager som gir kvalifikasjoner, språkpraksis, skaper nettverk og gjør dem kjent i Flekkefjord. Prosjektet er inspirert av Byåsen Men At Work som vant Trondheim kommunes frivillighetspris 2017.Aldersgruppe: For alle
Bli med oss på aktiviteter...
Vi møtes hver onsdag kl. 17:00 -19:00 på Frivillighetens hus (Dr Krafts gate 19).
Vi hjelper lokale folk og organisasjoner med frivillige oppdrag (Innmeldte behov/ønsker blir vurdert om det passer til prosjektet).:
- hjelp med flytting,
- reparasjon/maling av kommunale bord og benker,
- små reparasjoner,
- hjelpe eldre (skifte lyspærer, flytte ved osv.),
- enkel hjelp i hagen og hjem.
Her snakker vi norsk, blir kjent med hverandre, spiller brett-spill og serverer kaffe/kake.
Vi arrangerer også temakvelder – møt med lokale gründere, organisasjoner, interessante gjeste osv.
Følg oss på Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61551212858715
Trenger Du hjelp? Eller er du interessert/kjenner noen som kan være interessert å være med i prosjektet, ta kontakt med Inna Vorobiova/ Frivillig Koordinator 939 54 088.
Neste Flekkefjord People At Work
| Dato | Kl. | Tittel | Sted |
|---|---|---|---|
| Ons 21.10 | 17:00 | People At Work - Padel&Squash på FSA | Tunveien 46, 4400 Flekkefjord |
| Ons 28.10 | 17:00 | People at work - Halloween verksted | Dr Krafts gate 19 |
| Ons 04.11 | 17:00 | People at work - Språkkafe | Dr Krafts gate 19 |
| Ons 11.11 | 17:00 | People at work - Grønnes badstue | Grønnes badestrand |
| Ons 18.11 | 17:00 | People at work | Dr Krafts gate 19 |
| Ons 25.11 | 17:00 | People at work | Dr Krafts gate 19 |
| Ons 02.12 | 17:00 | People at work | Dr Krafts gate 19 |
Del på:
-
Aktiv Ung i Flekkefjord
Vi organiserer lavterskelaktiviteter for barn og unge! Spør oss om hjelp til å finne aktiviteter!
-
Aktivitetskafe for ungdom, torsdager i oddetallsuker
Aktivitetskafe for ungdom og unge voksne. Her kan du spille brettspill, gjøre forskjellige hobbyaktiviteter eller bygge lego. Vi spiser kveldsmat sammen før vi går hjem-pris 30kr pr person. Vi vil også gå på kino sammen og spille Bowling. Da blir det ikke servering, men 30 kr dekker billett/aktivitet :)
-
Aktivitetsvenn
Hvordan kan noe hyggelig bli enda hyggeligere? Du trenger bare å gjøre noe du liker. Sammen med en som har demens. Vi samarbeider med Flekkefjord kommune for å nå ut til dem som vil få gleden av å få en aktivitetsvenn. Har du eller noen av dine behov for en aktivitetsvenn, eller ønsker å å bli aktivitetsvenn? Ta kontakt med Frivilligsentralen:) Du kan bli aktivitetsvenn på Tjørsvågheimen, Sundeheimen og for eldre hjemmeboende.
-
Aktivitetsvenn på Tjørsvågheimen
Frivillige møtes hver tirsdag kl 10.30-13 for å ha forskjellige aktiviteter sammen med beboerne på Tjørsvågheimen. De faste aktivitetene er rusletur rundt heimen, Søylandsvannet eller i sansehagen og bingo. Alle frivillige skriver under på taushetserklæring, og blir tett fulgt opp av vår Frivillighetskoordinator Kaia:)