-
"Syng med oss"
For deg som liker å synge/musikk!
Aktiv Ung i Flekkefjord
Vi organiserer lavterskelaktiviteter for barn og unge! Spør oss om hjelp til å finne aktiviteter!Aktiv Ung er en frivilligsentral organisert under Flekkefjord frivilligsentral. Vi holder til I Flekkefjord sparebank arena og i Dr. Krafts gate 19. Har du lyst å bli frivillig der du kan bli med å gjøre en forskjell? Vi organiserer lavterskelaktiviteter for barn og unge, og rekrutterer til aktiviteter.
Har du et barn som vil bruke fritiden på noe kjekt? Eller er du selv ny i byen og ønsker hjelp til å finne en aktivitet? Vi har full oversikt og kan hjelpe deg/dere til å finne noe som passer.
Hjemmesiden til Aktiv Ung Frivillighetssentral: https://flekkefjordung.frivilligsentral.no

Flekkefjord frivilligsentral Aktiv Ung skal:
- Legge til rette for lavterskel-aktiviteter for barn og unge
- Legge til rette for menneske-møter på tvers av generasjoner
- Ha oversikt over aktiviteter
- Samarbeide og være en ressurs for lag og foreninger
- Organisere BUA
- Veilede til aktivitet
- Rekruttere unge og voksne som frivillige til frivilligsentralen eller til lag og foreninger.
Aktiv Ung koordineres av Astrid Mortensen

Ta kontakt om du lurer på noe!
E-post astrid.mortensen@flekkefjord.kommune.no
Tlf. 90223740
Del på:
-
Aktivitetskafe for ungdom
Aktivitetskafe for ungdom. Her kan du spille brettspill, gjøre forskjellige hobbyaktiviteter eller bygge lego. Vi spiser kveldsmat sammen før vi går hjem-pris 30kr pr person.
-
Aktivitetskafè for ungdom
Aktivitetskafe for ungdom. Her kan du spille brettspill, gjøre forskjellige hobbyaktiviteter eller bygge lego. Vi spiser kveldsmat sammen før vi går hjem. Pris 30kr pr person. Aldersgruppe: 15 til 25 år
-
Aktivitetsvenn
Hvordan kan noe hyggelig bli enda hyggeligere? Du trenger bare å gjøre noe du liker. Sammen med en som har demens. Vi samarbeider med Flekkefjord kommune for å nå ut til dem som vil få gleden av å få en aktivitetsvenn. Har du eller noen av dine behov for en aktivitetsvenn, eller ønsker å å bli aktivitetsvenn? Ta kontakt med Frivilligsentralen:) Du kan bli aktivitetsvenn på Tjørsvågheimen, Sundeheimen og for eldre hjemmeboende.
-
Aktivitetsvenn på Tjørsvågheimen
Frivillige møtes hver tirsdag kl 10.30-13 for å ha forskjellige aktiviteter sammen med beboerne på Tjørsvågheimen. De faste aktivitetene er rusletur rundt Søylandsvannet eller i sansehagen og bingo. Det kan også være tur til byen på kafe, båttur, større arrangementer etc. Alle frivillige skriver under på taushetserklæring, og blir tett fulgt opp av vår Frivillighetskoordinator Kaia:)