-
"Syng med oss"
For deg som liker å synge sammen med andre.
Digihjelp- Drop-Inn
Et Digihjelpen-tilbud er et fast lavterskel veiledningstilbud på Flekkefjord frivilligsentral, hvor personer, som er sårbare i møte med digitale tjenester, kan få veiledning og hjelp. Tilbudet er gratis, og du trenger ikke å bestille time. Alle som bidrar som Digihjelpere har underskrevet en taushetserklæring. Du kan få Digihjelp hver onsdag kl 12:00-13:00. Flekkefjord frivilligsentral har nå flyttet til Dr. Krafts gate 19:) Velkommen:)Eksempel på hva du kan få hjelp til:
- Bruk av nettbrett, smarttelefon eller PC for å komme på internett.
- Bruk av sentrale kommunale og offentlige digitale tjenester.
- Henvise til sentrale statlige digitale tjenester, som NAV og Skatteetaten.
- Enkel forståelse for digital dømmekraft (f.eks. kildekritikk, gode og trygge valg på nett).
- Enkel forståelse for sikkerhet på nett (f. eks. antivirus, phishing/nettfiske).
- Enkel forståelse for beskyttelse av personvernet på nett.
Hver onsdag er det Digihjelp fra kl 12:00-13:00.
For spørsmål kontakt Marianne Hafte, tlf 94148944
Del på:
-
Aktiv Ung i Flekkefjord
Vi organiserer lavterskelaktiviteter for barn og unge! Spør oss om hjelp til å finne aktiviteter!
-
Aktivitetskafe for ungdom, torsdager i oddetallsuker
Aktivitetskafe for ungdom og unge voksne. Her kan du spille brettspill, gjøre forskjellige hobbyaktiviteter eller bygge lego. Vi spiser kveldsmat sammen før vi går hjem-pris 30kr pr person. Vi vil også gå på kino sammen og spille Bowling. Da blir det ikke servering, men 30 kr dekker billett/aktivitet :)
-
Aktivitetsvenn
Hvordan kan noe hyggelig bli enda hyggeligere? Du trenger bare å gjøre noe du liker. Sammen med en som har demens. Vi samarbeider med Flekkefjord kommune for å nå ut til dem som vil få gleden av å få en aktivitetsvenn. Har du eller noen av dine behov for en aktivitetsvenn, eller ønsker å å bli aktivitetsvenn? Ta kontakt med Frivilligsentralen:) Du kan bli aktivitetsvenn på Tjørsvågheimen, Sundeheimen og for eldre hjemmeboende.
-
Aktivitetsvenn på Tjørsvågheimen
Frivillige møtes hver tirsdag kl 10.30-13 for å ha forskjellige aktiviteter sammen med beboerne på Tjørsvågheimen. De faste aktivitetene er rusletur rundt heimen, Søylandsvannet eller i sansehagen og bingo. Alle frivillige skriver under på taushetserklæring, og blir tett fulgt opp av vår Frivillighetskoordinator Kaia:)